Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Zakładamy profesjonalny sad orzechów włoskich

 Szkolenie w Końskowoli zorganizowane przez Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny 15 IV 2018r. Jakie orzechy sadzić? Jak założyć nowoczesny sad orzechów włoskich w Polsce? Prelekcja i dyskusja z plantatorami Tomasz Kaczorowski www.ProjektOrzech.pl Jakie odmiany, rozstawa, zapylacze? Jak wyprowadzić koronę drzew orzecha włoskiego? Morawa czy ugór? Po zbiorze sprzedajemy czy łuskamy? Orzechy laskowe i włoskie bardzo dobrze się uzupełniają do tego stopnia że zbiór można robić jednym kombajnem. Jakie ceny orzechów dzikich i szczepionych? Jakie różnice cen w łupinie,łuskanego, suchego i mokrego? Dyskusja i komentarze do ostatniego sezonu orzecha laskowego na koniec prelekcji.

Zapraszamy na pre;ekcję.

Zobacz także

Intensywne, nowoczesne sady szczepionego orzecha włoskiego. Północ Włoch, czyli Piemont – rozległy teren pomiędzy Ligurą oraz Alpami. Ten region najbardziej przypomina fragmenty naszej Polski.

Najważniejsze kryterium, którym należy się kierować przy wyborze odmiany to jakość jądra po wyłuskaniu, które powinno mieć barwę jasną lub bardzo jasną. Ciemna barwa jądra dyskwalifikuje orzecha.

 Więcej relacji ze szkolenia wkrótce.

Milotai 10 orzech szczepiony
Milotai 10 orzech szczepiony
profesjonalny sad orzechów włoskich
profesjonalny sad orzechów włoskich
szczepiony orzech wloski Milotai 10
szczepiony orzech wloski Milotai 10

LLLOGO TYP ZRZESZ  SKUP IZDEBNO 100  fructino-baner2 LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT