Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Polskie orzechy laskowe

Orzechy laskowe produkowane w Polsce, w chłodniejszym klimacie, w porównaniu z orzechami z cieplejszego klimatu, mają wyższą wartość biologiczną i dietetyczną. Polega ona na wyższej zawartości kwasów tłuszczowych nienasyconych, zwłaszcza kwasu linolowego, którego jest prawie dwa razy więcej.

Przed wielu laty orzechy były przysmakiem bogaczy i intelektualistów, uważano je za symbol mądrości oraz szczęścia. Często gościły na stołach zwłaszcza podczas świąt, co zapewniało szczęście i dobrobyt. Dziś powszechnie są spożywane i stanowią doskonałą przekąskę, która oprócz wspaniałych walorów smakowych i zdrowotnych poprawiają pamięć oraz koncentrację. Ponadto, chronią przed nowotworami oraz obniżają zawartość cukru we krwi a zjedzone wieczorem pomagają w spokojnym śnie dzięki zawartości melatoniny, która reguluje fazy naszego snu.

My, jako producenci  orzechów laskowych owoców które profesjonalnie chronimy zgodnie z najlepszymi zasadami dobrej praktyki sadowniczej.  Zapraszamy po zakupu w tym sezonie.

 

Produkujemy owoce orzechów laskowych takich  odmian jak:

Kataloński, Cosford, Webba Cenny, Barceloński, Olbrzym z Halle

także wiele innych równie smacznych i cennych odmian które są dostepne u naszych członków Zrzeszenia.

 

Osoby zainteresowane kupnem orzechów laskowych od nas prosimy o kontakt kontakt@leszczyna.org.pl  

lub z działem handlowym . 

LOGO GŁÓWNE ZRZESZENIA PROSTOKĄT     

LLLOGO TYP ZRZESZ  SKUP IZDEBNO 100  fructino-baner2 LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT