Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Dzień Leszczynowy 2017 Wiosna - NOWE relacje. Rybczewice

Wiosenne spotkanie w sobotę w Rybczewicach 18 III 2017r. Dziękujemy bardzo serdecznie za bardzo liczne uczestnictwo wszystkim szanownym prelegentom, członkom Zrzeszenia także przybyłym gościom. Zobacz teraz krótką relacje. Prelekcje i pokaz cięcia będzie mozna zobaczyć wkrótce na naszej stronie lub na HANAT TV

  Jak zwiększyć żyzność gleby? Może węgiel brunatny do sadu? Co z resztkami po wegetacyjnymi (np. liście) w leszczynie? Czy siać łubin w międzyrzędziach? Trzy główne problemy z wodą? „...bez wody nie ma życia a jej nadmiar niszczy życie” Co lepsze w sadzie czarny ugór czy trawa, kończyna? Wspaniała prelekcja - prof. dr hab. Jan Kuś.   Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Państwowy Instytut Badawczy.

  Grzyby zagrażające uprawie leszczyny i możliwości ich ograniczania – dr inż. Ewa Zalewska Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Monilioza, brunatna zgnilizna, szara pleśń, rak pędów, guzowatość korzeni, bakteryjna zgorzel pączków i liści leszczyny, antraknoza także wiele innych bakterii i wirusów.

   Jest na świecie ponad 200 gatunków owadów i roztoczy żerujących na leszczynie. Straty powodowane przez szkodniki wynoszą od 20 do nawet 50% plonu. Szkodniki w leszczynie - dr hab. Magdalena Gartner. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nowe kierunki w uprawie orzecha laskowego i włoskiego a wymagania rynku – Tomasz Kaczorowski Projekt Orzech www.ProjektOrzech.pl Dlaczego warto sadzić orzechy włoskie? Ile orzechów i gdzie skup owoców? Co daje mikoryzacja? Jaki kierunek i odmiany maja sens uprawy!? Czy jeden kombajn może zbierać orzechy laskowe i włoskie? Które odmiany orzechów nie smakują szkodnikom?

Więcej relacji wkrótce :) 

dozownik do mikoryzy
dozownik do mikoryzy
prof. Jan Kuś, dr. Ewa Zalewska
prof. Jan Kuś, dr. Ewa Zalewska
mgr. Marian Ścibior,  dr. Ewa Zalewska 
mgr. Marian Ścibior, dr. Ewa Zalewska
Prof. J. Kuś, dr. E. Zalewska, dr hab. Magdalena Gartner Prof. J. Kuś, dr. E. Zalewska, dr hab. Magdalena Gartner
stoisko www.ProjektOrzech.pl stoisko www.ProjektOrzech.pl
Prezes Zrzeszenia Jerzy Machałek
Prezes Zrzeszenia Jerzy Machałek

LLLOGO TYP ZRZESZ  SKUP IZDEBNO 100  fructino-baner2 LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT